Культурний Десант

@culturalforces.military

Фронтова студія | Побратимам, які тримають небо | ПТАХИ — Юрій Іваськевич/Культурний десант
Posts
345
Followers
36.2k
Following
29
Не існує легкого способу навчитися будувати вільну і незалежну країну або бути суспільством, яке поділяє і плекає єдине бачення майбутнього, не кажучи вже про труднощі, з якими нам довелось зіткнутися. Дечого ми вчимося і сьогодні, а дещо розглядаємо як помилки, які зробили нас мудрішими. Але головне — робити це, і робити це разом. Не втрачати віри один в одного, об’єднуючи наші найсильніші якості як нації — відданість, творчість, працьовитість, солідарність — щоб побудувати надійне майбутнє для всіх нас — суспільства, яке знає ціну свободі та гідності.
350 3
11 hours ago
Музика має здатність промовляти безпосередньо до кожного, давати слухачеві відчути, що вона для нього і про нього. Особливо, коли пісні торкаються найглибших тем — туги за близькими, мрій і труднощів. Музика на фронті може об’єднувати, зцілювати і, найголовніше, дарувати надію. Своїми враженнями від виступів і спілкування з захисниками, а також думками про те, чому саме мистецтво допомагає зберігати віру, ділиться наймолодший учасник Культурного Десанту, Олександр Кондратьєв, KINDRAT.
236 3
1 day ago
«Книга на фронт», проєкт, що об’єднує книжкових ентузіастів для підтримки захисників, дає можливість подарувати воїнам не лише тепло, але й доступ до якісної літератури. Це можуть бути романи, збірки поезії, історичні твори, книги з психології та саморозвитку. Кожна передана на передову книга — це шанс для бійця відволіктися від жорстокої реальності, поринути у світ нових історій та отримати нові знання. Підтримуючи проєкт, ви можете зробити свій внесок у підтримку бойового духу й збагачення духовного світу тих, хто ризикує своїм життям заради нашого майбутнього. Ви можете долучитися до ініціативи і подарувати книгу захисникам в кожній з книгарень-партнерів: — мережі книгарень Книголенд @knigoland , Книгарня «Є» @knyharnia_ye , КСД @ksd_bookclub , Bookling @bookling_ua , мережі книгарень-кав’ярень Видавництва Старого Лева @stary_lev та усіх книгарнях Vivat @vivatbookstore ; — офлайн та онлайн у книгарні та на сайті Yakaboo @yakabooua , у мережі книгарень Буква @bukvashops , у книгарнях та сайті «Моя Книжкова Полиця» @mybookshelf.com.ua ; — книгарні Сенс @sens_kyiv та @sens_khreshchatyk ; — книгарні-кав'ярні Readeat @readeat_com — книгарні book.ua на Золотих Воротах та в Файна Тауні @bookua.store , книгарня Книжковий Лев у Києві @booklion.kyiv , муніципальна книгарня «Сяйво книги» (Київ) @syaivo_books.n.coffee ; — незалежні книгарні «Герої» (Вінниця) @heroesbookstore , «Ніша» (Дніпро) @nisha.dnipro , «ВПЕРТА КОЗА» (Дніпро) @vperta.koza.books , kulturni (Бровари) @kulturni . Завдячуючи нашому логістичному партнеру Нова Пошта @novaposhta.official @novaposhta_humanitarian ми передаємо книги воїнам на передовій, в шпиталях та реабілітаційних центрах. Учасники бойових дій можуть читати електронні та слухати аудіокниги безкоштовно в онлайн «Бібліотеці для Героїв» від Yakaboo, отримавши доступ за промокодом в Telegram боті @Book4Front_bot . Ми вдячні Міністерству Культури @mkip_ukraine , видавництву Наш Формат @nashformat.ua , ГО «Реформація» @reformatsiaua та проєкту «Військо Читає» за постійну підтримку та передачу книг, які замовляють наші захисники.
295 0
2 days ago
30 червня 1907 року, у часи бурхливих історичних подій на теренах нашої країни, з’явився на світ Роман Шухевич — одна з найвидатніших постатей національно-визвольного руху 30-50-х років, військовий і громадський діяч, активіст і візіонер незалежної України. Його постать тісно пов’язана з Українською Повстанською Армією (УПА), очолюючи яку, він протягом багатьох років чинив запеклий опір окупанту. Свобода української нації та її право жити щасливим і квітучим життям на Богом даній землі стали сенсом життя Шухевича — життя людини зі сталевим характером і шляхетною душею. Він назавжди закарбував себе в пам’яті українців як незламний борець за незалежність від німецького та радянського поневолення. І навіть після його трагічної загибелі в нерівному бою з чекістами у 1950 році, його справа продовжує жити, надихаючи нові покоління на боротьбу за Батьківщину та її майбутнє.
635 11
3 days ago
Для всіх різна, для кожного своя — багато різноманітних елементів роблять Україну нашою. Це речі, які ми проносимо через дитячі спогади та досвід дорослого життя, які є основою почуття, що спонукає до хоробрості, рішучості та розуміння того, що наша домівка — найважливіше, що ми маємо. Вірш Тетяни Ліщук @lishchukt
881 21
5 days ago
Пісня «Птахи» — про воїнів-побратимів, які відлетіли у інші світи. Але вони тримають небо своїми крилами. Тому небо — не впаде. Пісню про загиблих побратимів виконує Юрій Іваськевич, військовий, боєць 110 бригади ТРО, стрілець, помічник гранатометника. У цивільному житті — оперний співак Запорізької обласної філармонії. Після початку повномасштабного вторгнення Юрій пішов воювати добровольцем. Його дружина підтримала це рішення. У бойових діях Юрій втратив ногу. Під час перебування у реабілітаційному центрі Юрій познайомився з «Культурним десантом» і згодом доєднався до об’єднання. Пісню «Птахи» написав Ігор Дріжчаний, генерал, поет, екс-голова СБУ. Вона створена для живих воїнів, які найближче можуть відчути втрату побратима. Гітарну партію виконав Андрій Кохан, один з кращих бас-гітаристів, боєць 81 бригади, учасник Культурного десанту. Партії струнних та флейту записали учасниці Ансамблю пісні та танцю ЗСУ. Дивіться четвертий епізод Фронтової студії на YouTube-каналі CulturalForcesMusic за посиланням у шапці профілю. Фронтова студія — проєкт Культурного Десанту із промоції мілітарної музичної культури, із запису та популяризації пісень, створених за участі безпосередніх учасників війни. Фронтова студія виходить щочетверга о 19:00 на YouTube-каналі Cultural Forces Music. Одночасно з відеоепізодом на музичних стрімінгових платформах з’являються пісні проєкту. Проєкт реалізується за фінансової підтримки банку ПУМБ. Ведучі: Миколай Сєрга — військовослужбовець та очільник Культурного Десанту Саша Чемеров — музикант та музичний продюсер Культурного Десанту Генеральний продюсер: Миколай Сєрга Режисер: Миколай Сєрга Автор ідеї: Миколай Сєрга Музичний продюсер: Саша Чемеров Виконавчий і лінійний продюсер: Павло Коробчук Керівник постпродакшну: Ілля Мкртчян Оператори: Артем Познанський, Ілля Мкртчян, Костя Лобода Режисери монтажу: Марія Лук’яненко-О’Райлі Редактор: Павло Коробчук Дизайнер: Іван Симоновський Звукорежисер: Максим Литвинчук Інженер звукозапису: Максим Ігорович Литвинчук Інженер зведення і мастеринг: Алекс Крамер
4,041 35
6 days ago
Споконвіків пісня була для українського народу невід’ємною частиною буття. Вона супроводжувала людей у радості й горі, в праці й на відпочинку, у будні й свята. Українці оспівували все, що було на душі: кохання й розлуку, народження й смерть, перемоги й поразки. У піснях виливалася душа народу, його надії та віра. Саме тому історичні пісні дають нам можливість зазирнути у глибину минулого. Чи то козацьки думи, чи стрілецькі гімни — кожна пісня несе в собі глибокий зміст та виконує роль своєрідного індикатора правди, вказуючи на те, що дійсно було важливим для українського народу, на чиєму боці були наші предки у боротьбі, кого вони вважали героями, а кого — ворогами. Таким чином, історичні пісні допомагають нам розуміти себе та слугують важливим фактором формування національної свідомості та самоідентифікації. Вони передаються з покоління в покоління, щоб ми могли краще зрозуміти світ навколо нас і робити правильні висновки з історії.
2,682 27
7 days ago
alyona alyona, чий голос нещодавно лунав на найбільших сценах Європи, несе свою підтримку туди, де вона зараз найбільше потрібна — до українських захисників на фронті. Для артистки, яка робить все, щоб світ дізнався про Україну та героїзм її найкращих людей, це місце, де серце, де музика має найбільше значення. У свій день народження, замість розкішних святкувань, вона повернулась на передову з Культурним Десантом, щоб бути разом з тими, кому завдячує за кожен прожитий день. Тут зникають усі умовності зовнішнього світу і залишається лише найважливіше: справжній людський зв’язок, єдність та відданість вільному майбутньому нашої країни. Напишіть військовим в коментарях трохи гарних слів, а Альона під час наступної своєї поїздки обов‘язково їх передасть. Давайте зарядимо наших захисників своїм теплом, гарними емоціями та нагадаємо, як сильно ми їх цінуємо👇🏻
4,221 87
8 days ago
На початку червня у дворі Squat 17b відбувся лайв-перфоманс, присвячений загиблій журналістці та парамедикині Ірині Цибух, у рамках нового проєкту Культурного десанту за участі ветерана АТО та російсько-української війни, діючого військовослужбовця Анатолія Тапольського та Олени Герасимʼюк, поетки, ветеранки, парамедикині добробату Госпітальєри. Дивіться запис виступу за посиланням у шапці профілю. Закликаємо долучатись до збору на патронатну службу Госпітальєрів, що опікується родинами загиблих військових медиків (деталі в описі відео).
255 6
12 days ago
«Хлопці з лісу» — повстанський марш про боротьбу, про свободу, про відсутність страху і про вірність Україні. Пісня авторська, хоч з часом і стала народною. Пісню «Хлопці з лісу» виконує Orchestra 59. Наразі Orchestra 59 представляє для військових музично-публіцистичний спектакль на націоналістичну тему, на основі повстанських, стрілецьких, козацьких, лемківських пісень, в якому розповідається про звитяги УПА та інших вояків в історії України. «Оркестр» має форму, спеціально вишиту для спектаклю — це відтворення, точна копія форми УПА. Керівник — Олексій Скляренко, актор, хореограф. До потрапляння в Orchestra 59 Олексій був бойовим медиком в окремому батальйоні спеціального призначення «Дике Поле». Головний вокал Orchestra 59 — Назар Яцків, до повномасштабного вторгнення був диригентом в Дніпровській опері-філармонії. Пішов воювати, був поранений і після реабілітації потрапив у «Культурний Десант». Дивіться третій епізод Фронтової студії на YouTube-каналі CulturalForcesMusic за посиланням у шапці профілю. Фронтова студія — проєкт Культурного Десанту із промоції мілітарної музичної культури, із запису та популяризації пісень, створених за участі безпосередніх учасників війни. Фронтова студія виходить щочетверга о 19:00 на YouTube-каналі Cultural Forces Music. Одночасно з відеоепізодом на музичних стрімінгових платформах з’являються пісні проєкту. Проєкт реалізується за фінансової підтримки банку ПУМБ. Ведучі: Миколай Сєрга — військовослужбовець та очільник Культурного Десанту Саша Чемеров — музикант та музичний продюсер Культурного Десанту Генеральний продюсер: Миколай Сєрга Режисер: Миколай Сєрга Автор ідеї: Миколай Сєрга Музичний продюсер: Саша Чемеров Виконавчий і лінійний продюсер: Павло Коробчук Керівник постпродакшну: Ілля Мкртчян Оператори: Артем Познанський, Ілля Мкртчян, Костя Лобода Режисери монтажу: Артем Познанський, Ілля Мкртчян Редактор: Павло Коробчук Дизайнер: Іван Симоновський Звукорежисер: Максим Литвинчук Головний виконавець: «Оркестр 59» Текст і музика: Зеновій Филипчук Аранжування: Orchestra 59 Музичний продюсер: Олександр Чемеров Інженер звукозапису: Максим Литвинчук Інженер зведення та мастерингу: Алекс Крамер
2,461 17
13 days ago
Війна не закінчується з останнім пострілом. Вона триває в тілах і душах тих, хто пройшов через пекло бою. Реінтеграція поранених воїнів — це не тільки про те, щоб повернути людей до «того, як». Це про те, щоб допомогти їм знайти місце в житті, нову мету, нову мрію. І в цьому процесі культура відіграє важливу роль, стаючи потужним інструментом зцілення та відновлення. Справжній митець, який щиро співпереживає своїй аудиторії, може допомогти їй виразити та опрацювати травматичний досвід. Мистецтво може дати військовим, які повертаються до мирного життя, енергію та натхнення, щоб рухатися далі, навіть попри найскладніші травми. Воно нагадує про мрії та надії та допомагає уявити нові можливості й майбутнє. І коли люди відчувають, що їх цінують, що про них піклуються, це дає їм сили жити. Саме тому культура — це міст, який веде до нового життя.
1,419 16
14 days ago
На фронті є місце для всього, — каже репер Культурного Десанту, Артур Лаб’як, відомий в цивільному житті під псевдонімом ТУР. Чи то класична музика, чи то реп — усі форми культури приносять силу та емоційний прихисток. Головне, щоб звучали реальні історії. Це допомагає осмислити пережите на війні, відчути впевненість у тому, у що ти віриш, і донести фронтові реалії до решти суспільства. Чесні слова можуть бути гострими, але вони зцілюють і стають засобом, який об’єднує та привертає увагу до найважливіших тем.
369 2
15 days ago