Денис Ямбор

@denis_yambor

Posts
1,027
Followers
1,205
Following
685
Так, без світла працювати, звичайно, красиво, але зі світлом комфортніше 😅. Проте навіть в таких умовах можна підготуватися, що й було зроблено: 🔌 Генератор знаходився в окремій кімнаті, його взагалі не чути. 🔌 Потужний UPS, який фільтрує мережу і видає чистий синус. 🔌 По дві лампочки для музикантів. До речі, записав не повний симфонічний оркестр: 34 струнних та окремо 19 духових інструментів (дерев’яних та мідних). Усі задоволені, звучить красиво, завдання виконане.
32 5
3 days ago
Давно хотів перевести думки в літери, які крутилися в голові, але якось руки не доходили. Під час обговорення робочих змін з клієнтами часто виникають питання: - Коли починається робота студії? З якого моменту починається оплата? Інші, хто рідше стає клієнтами, запитують: - З моменту запису, так? Коли я працюю з професійними музикантами, процес підготовки часто займає більше часу, ніж сам запис. Подібні питання нагадують мені про один випадок, коли ми записували оркестр: 15 хвилин технічного налаштування, кілька дублів – і все. Цей запис залишив яскраве враження, адже все було чітко за планом, завдяки попереднім домовленостям з продюсером. Зазвичай бажання вкластися в рамки і реальність не збігаються. Цього разу все пішло як заплановано. За кадром були 4-5 годин підготовки та кілька годин демонтажу. Подібні ситуації траплялися із записом барабанів. Приходить підготовлений сесійний барабанщик, ставить партитуру, два дублі – і все. Але за кадром від двох до чотирьох годин підготовки. З перших днів роботи студії я зрозумів: те, що потрібно одному клієнту, може не знадобитися іншому. Кожен запис унікальний. Тому після кожної сесії все завжди демонтується повністю. (Риторичне питання: що є робота студії і за що платить клієнт?)
23 0
8 days ago
Пошуки ідеального тембру завжди цікаві. В цьому процесі важливо, щоб тембр не лише гармонійно звучав у міксі, але й влаштовував усіх учасників. Ми перепробували багато синтезаторів, і здавалося, що нарешті знайшли потрібний тембр, записали його, але результат нас не задовольнив. Так співпало, що я забрав із сервісу «новий» орган Weltmeister TO 200/5 і запропонував ще раз перезаписати клавішну партію. Що варто знати про Weltmeister: це німецький аналоговий орган на германієвих транзисторах, випущений у 1972 році, з великою динамікою та соковитим тембром. Серед приємних бонусів – оптичне вібрато та пружинний ревербератор, які додають особливого звучання. Ми підключили ламповий преамп Manley – звучало красиво, але не ідеально. Вирішили трохи перевантажити звук ламповим підсилювачем, щоб заспокоїти динаміку, і записати його стрічковими мікрофонами. Орган практично одразу вписався в мікс. Завдання виконано – всі задоволені. Приємно, що це другий орган після Korg CX3, який викликає такі глибокі емоції.
35 1
18 days ago
Трохи про запис роялю. Я завжди питаю який звук потрібен чи прошу аудіо приклади, тоді ще простіше підібрати потрібну зв’язку з мікрофону та преампу. На цей раз потрібно було отримати помірно яскравий з акуратною атакою. З цим завданням справляються вінтажні Akg c414eb на струни, вони як олія. ORTF біля роялю - Neumann u87 та на зал u89. У даному випадку зупинилися на преампах NEVE 1073, але якщо потрібно ще тепліший і повільніший звук, є рання чотириканальна Millennia. Піаніст почав грати, а рояль вже «лежить» в міксі. Чарівно.
22 1
22 days ago
Той момент, коли @jsell_drummer завжди питає: - а ти можеш все підготувати, щоб ми зразу могли почати записувати? Ти же памʼятаєш, що мені потрібно? В цей раз і питати не потрібно було, хоча остання сесія була за декілька днів перед повномасштабним вторгненням. Дякую @aytone.s за гарні пісні, відчувається як нас всіх змінило за час війни.
32 1
26 days ago
За що мені подобається звукозапис, то це за постійно нові рішення та комбінації. На фото вокальний сет для запису перевантаженого вокалу з просторовими обробками для гурту Reminded . Це цікаво.
22 0
27 days ago
Вчора був насичений день, багато чого записували, але хочу поговорити про запис рояля. На фото Bluthner 60-х. Я давно помітив, як різні налаштувачі роялю по-різному відчувають інструмент. Коли є можливість, я запрошую Сергія (з Київської Філармонії). Після нього завжди ідеально налаштований рояль, плюс, він знає цей інструмент та буває, щось ще подивиться та доробить. На цей раз потрібно було записати класичний звук, але з харизмою та простором. Була обрана “працююча класика”: Neumann u87 на ближнє знімання та ORTF біля кришки, на реверберацію залу ORTF Neumann u89. Всі мікрофони пішли у Neve 1073 та Prism Sound converter
26 3
1 month ago
Давно не записував Sound City. Старий британець, відкритий і яскравий звук — саме те, що потрібно для потужного звучання гітари на EP Reminded. Дякую, Антоне, за чудовий настрій!
30 6
1 month ago
Ще одна дуже цікава робота якою хочу поділитись. Не дуже часто таке буває, але в цей раз, в залі, було майже 100 виконавців 🤯 … і як завжди фото мікрофончиків, на які був зроблено цей запис.
25 1
1 month ago
Хай нагадує про цікавий досвід 😇
49 1
1 month ago
Буває, я вибираюся зі студії в красиві місця 😅. Все це відбувалося в кінці лютого, як звичайно нічого не можна показувати та писати поки не вийде у світ і ось настав довгоочікуваний момент релізу. Це Оранжерея на ВДНГ, ми її періодично бачимо у різних відео та фото роботах, особисто я одразу згадую live Океан Ельзи, але цього разу інше. Як зазвичай відкриваю закадровий процес, для мене він найцікавіший. Наприклад, зйомка проходила на плівку, що зараз рідкість через вартість та складність обробки знятого матеріалу. Завдання було відтворити творчий репетиційний процес з акцентом на середину 80-х. Тому вінтажні сінти та купа всього.
82 2
1 month ago
Як завжди поговоримо про запис. Ось так ми з @orphakyiv пишемо гітари в новий EP. Послухали підсилювачі, кабінети, вибрали пари і “в дорогу”. До речі, кабінет без обличчя - Engl, на мій смак оригінальна сітка занадто змінює звук, тому не ліньки відкрутити.
41 2
1 month ago