Olena Zelenska

@olenazelenska_official

Перша леді України 🇺🇦 Засновниця Фундації @zelenskafoundation та Саміту перших леді та джентльменів @summit_flg
Posts
1,434
Followers
3.1m
Following
6
Коли на минулий Саміт перших леді та джентльменів @summit_flg приїздив Стівен Фрай, британський режисер, ведучий, то перше, що він відзначив, – усміхненість і доброзичливість киян на тлі повітряних тривог. Йому це видалося надзвичайним – що в таких важких умовах люди не в паніці, а зібрані і спокійні. Це добра ілюстрація до тези, що стійкість – це не відсутність випробувань, а вміння на них реагувати. Останнім часом побільшало досліджень на тему «Що таке стійкість?». Серед відповідей на запитання «Що допомагає вам триматися?» традиційно переважають віра у ЗСУ, родина, праця, волонтерство. Це дійсно важливі речі. Але питання ще у й тому, як це підтримувати. Як не вигоріти, не зневіритися. Адже 80 % українців живуть у постійному стресі і тривозі. Моє переконання, що стійкість – це прояв ментального здоров’я. Тому ще у 2022 році, у перші місяці російського вторгнення я ініціювала Всеукраїнську програму ментального здоров’я для поширення психологічної допомоги. Якщо кожна людина зможе проаналізувати свої відчуття і знатиме, як допомогти собі – вона втримається і відновиться. 📍Вчора говорили про стійкість на форумі «Колективні стійкість, зцілення та зростання у відповідь на досвід колективної травми», який провів у Львові Український католицький університет у партнерстві зі Всеукраїнською програмою ментального здоров'я «Ти як?» @howareu_program та Координаційним центром психічного здоров’я Кабінету міністрів України. 👉 Серед важливих дій, які маємо зробити, учасники назвали три. ✔️ Перше – створення сенсів. Маємо пояснити світу себе. Ким зараз є українці. Ми всі різні, і досвід у нас різний, але саме в цьому наша сила й перевага. ✔️ Друге. Зцілення болю. Як нам трансформувати біль в енергію, що породжує життя? Нам доведеться шукати непрості відповіді, але це потрібно робити. Бо прості рішення – це самообман. ✔️ Третє. Зшивати країну. Якщо ми не будемо розуміти чи з повагою ставитися один до одного, лінії роз’єднання збільшуватимуться. А ми маємо усвідомити і прийняти, що наша сила і наша стійкість – у нашій різноманітності. Всім нам в Україні життєво важливо усвідомлювати нашу стійкість, для того щоб триматися самим і допомагати іншим.
2,955 60
8 hours ago
🇺🇦🇱🇹 Два роки Українському центру у Литві, який ми створювали спільно з колегою – першою леді країни Діаною Наусєдєнє, нашим Посольством у Литовській Республіці та Університетом Вітовта Великого, який і став домом для цього унікального українського осередку. Тоді, у перші місяці російського вторгнення, українці, розкидані ним по світу, гостро потребували місць, де зможуть відновити моральні сили, відчути себе не жертвами, а активною спільнотою вільних, дієвих людей, які можуть допомогти і собі, і співвітчизникам, і країні. 📍 Саме таким місцем став Український центр у Литві – перший подібний у Європі. Він повернув нашим людям головне – відібрані війною можливості будувати життя, вчитися, розвиватися, працювати, почуватися потрібними й бути серед своїх. Безумовно, центр саме такий, тому що вся Литва саме така – щира, небайдужа й розуміє. У відеозверненні долучилася до привітань центру, його української та литовської спільноти. 🤝 Дякую, Литво! І дякую, дорога перша леді, пані Діано! Є таке українське побажання: щоб усе ваше добро повернулося до вас примноженим. Саме цього бажаю вам сьогодні й завжди!
6,041 284
3 days ago
🇺🇦 Вільні й рівні у суверенній, незалежній, демократичній державі, де найвища цінність – люди. Ми маємо невід'ємне право на життя, його захист і повагу до його гідності. На свободу – особисту, думки, слова. 📃 Це було написано в українській Конституції ще 28 років тому. Але кожен із нас пише це й зараз – щохвилини, власноруч, боронячи наші життя, свободу, рівність і гідність від тих, хто хоче їх відібрати. З Днем Конституції, Україно, – не просто Основного закону, а наших основних цінностей!
15.5k 428
5 days ago
❓Які знання, навички, цінності українських дітей матимуть найбільше значення у майбутньому? Думаю, у всієї сучасної молоді в цивілізованих країнах цінності спільні – зокрема, людське життя та свобода. Це базові цінності вільного світу, якщо він хоче залишатися вільним. Але, на відміну від однолітків, на чиї країни ніхто не нападав, українські діти знають іще дещо – що життя та свободу треба виборювати. Фізично. На жаль, їм довелося дізнатися це з власного досвіду, із досвіду батьків. Водночас наші діти здобули вміння ухвалювати рішення, нести відповідальність, піклуватися про інших і захищати їх. Мені прикро, що це відбулося надто рано, надто екстремально й трагічно. Але сподіваюся, що ці навички – швидко адаптуватися, бути самостійним і водночас небайдужим, соціально активним – допоможуть їм. 💻 Провела цікаву відеорозмову з Андреасом Шляйхером – директором директорату освіти та навичок ОЕСР – міжурядової організації зі сприяння економічному та соціальному добробуту людей у світі. Пан Шляйхер також великий друг української освіти. Нещодавно з його допомогою Україна приєдналася до ДоСЕН. 📍 Наша розмова з паном Шляйхером відбулася напередодні Національної освітянської конференції EdCamp «Точка стійкості – 2024». І пан Шляйхер відзначив особливо міцний зв’язок між учнями та вчителями, який помітив в Україні. Це дуже важливо, адже в часи кризи наші педагоги стають справжнім орієнтиром для дітей, каже він. 👉 Зі свого боку розповіла, як і вчителям, і учням приходить на допомогу Всеукраїнська програма ментального здоров’я – саме зараз спільно з Міністерством освіти і науки України реалізуємо адаптацію американського курсу навчання. Ці матеріали для розмови з учнями про стійкість і розуміння себе скоро зможуть використовувати вчителі. Приємно було почути від такого фахівця, як пан Шляйхер, високу оцінку нашої програми ментального здоров’я: він переконаний, що тепер не лише Україні, а й в України є чого повчитися іншим країнам. Тож сподіваюся, що завдяки спільним зусиллям родин, школи, держави, наших закордонних друзів підтримаємо та зміцнимо наших дітей для подальшого мирного і щасливого життя. Посилання на відеорозмову закріплене в описі профіля.
9,730 244
7 days ago
22% керівниць українських дипломатичних місій – жінки. Ще не 50%, як прагнемо, але показник невпинно зростає. 📑 Такими є результати гендерного аудиту, який провело МЗС за підтримки «ООН Жінки в Україні». Вчора їх було оприлюднено до Міжнародного дня жінок у дипломатії, запровадженого ООН два роки тому. До заходу з нагоди цієї дати, який відбувся за участю міністра закордонних справ Дмитра Кулеби, представників дипломатичного корпусу, МЗС України та громадянського суспільства, долучилася онлайн. Пишаюся, що наше Міністерство закордонних справ подає приклад рівності можливостей іншим міністерствам для реалізації у професійній діяльності. Знайома з багатьма жінками на дипломатичній службі особисто, бо разом реалізуємо безліч проєктів із допомоги Україні: від медичних евакуацій до заходів у сфері культурної дипломатії. Знаю їх як надійних партнерок і професіоналок, які роблять голос України чутним. І знаю також, як їм нелегко. Бо в часи оборони дипломатія – її невід’ємна частина. Дякую! І дякую чоловікам із дипкорпусу, які допомагають втілювати гендерну рівність, бо розуміють, що рівні можливості в підсумку підсилюють усіх нас як суспільство. 🤝 Вітаю всіх дипломаток! Мені здається, це вдалий фемінітив, і щиро бажаю, щоб його носійок ставало більше.
6,035 124
8 days ago
Children’s safety is multidimensional, and it is the basis for a happy childhood and future. 📍Children’s safety will be the topic of the fourth @summit_flg , founded by the First Lady of Ukraine @olenazelenska_official . 🗓 On 12 September in Kyiv, the spouses of world leaders and leading Ukrainian and international experts will discuss the threats and challenges children face, including at home, at school and on the Internet, and ways to overcome them. The first panel will be dedicated to children in armed conflict. 📊 In addition, the results of the international sociological survey ‘Key Threats to Children’, conducted specifically for this event, will be presented at the Summit. 🇺🇳 UNICEF supports the First Ladies and Gentlemen’s Summit and, together with its partners, continues to protect the children’s rights #ForEveryChild despite all the terrible challenges of war. Today, this is the task of each of us! ——   📍Саме безпека дітей буде темою четвертого @summit_flg , який заснувала перша леді України @olenazelenska_official .   🗓️ 12 вересня в Києві подружжя лідерів країн світу, провідні українські та міжнародні експерти обговорять загрози та виклики, з якими діти стикаються, зокрема, вдома, у школі та в інтернеті, а також шляхи їх подолання. Перша панель буде присвячена дітям у збройних конфліктах.   📊 Крім того, на Саміті презентують результати міжнародного соціологічного дослідження «Ключові загрози для дітей», проведеного спеціально для цієї події.   🇺🇳 ЮНІСЕФ підтримує Саміт перших леді та джентльменів і разом з партнерами продовжує захищати права #ДляКожноїДитини попри всі жахливі виклики війни. Сьогодні це завдання кожного з нас!
2,401 8
9 days ago
Безпека дітей – найголовніше, що хвилює відповідальних батьків і близьких. І водночас діти завжди в найбільшій небезпеці. Ми в Україні, нажаль, багато знаємо про це через російський напад. Але й у світі діти – перші жертви будь-якого конфлікту. Втрачають родини, доступ до нормальної медицини, навчання, стають жертвами викрадень, насильства, гинуть… 📍Тому основна тема Саміту перших леді та джентльменів @summit_flg , який відбудеться цього року, – саме безпека дітей. Говоритимемо не лише про воєнний аспект, хоча про нього насамперед. Другий вимір – родинний, безпека в сім’ї. На жаль, ментальне здоров’я батьків, їхня здатність ростити дітей безпечно не завжди найкращі. І в сім’ї навіть частіше, ніж на війні, можна зазнати насильства чикіднепінгу.   🏫 Дослідимо й безпеку в школі. Безпечне навчання – це навчання без булінгу та тиску. Але не в усіх воно є.   Окрема тема, яка з кожним роком стає гарячішою, – безпека в інтернеті. Кібербулінг, фейки, дезінформація – далеко не все, із чим стикаються юні користувачі щодня. 🎙 Розповіла The Daily Telegraph про плани на четвертий Саміт перших леді та джентльменів. Як завжди, він не лише поставить актуальні запитання, а й принесе дієві рішення щодо допомоги Україні та світу.
4,621 156
9 days ago
🦾 Відкриття комплексу Superhumans @superhumans.center Lviv. Вітаю із цією важливою подією всіх причетних – невтомну команду, яка весь цей час робить неможливе, розбудовуючи центр такими темпами, а також міжнародних партнерів, завдяки чиїй підтримці це реалізовується. Вітаю насправді всіх нас, адже росте й розвивається спільнота, де люди об’єднуються не навколо травми, а навколо своїх досягнень у її подоланні. І цей підхід масштабуватиметься на всю країну.
4,713 130
12 days ago
🦾 Superhumans – трохи більше ніж за рік ця назва центру протезування, реконструктивної хірургії, реабілітації та психологічної підтримки постраждалих від війни вже відома в Україні та світі. Адже відкритий повний медичний комплекс Superhumans Сenter @superhumans.center це: ✔️понад 100 проведених складних операцій із реконструкції; ✔️ більш як 600 встановлених протезів, виготовлених у лабораторії 3D-друкування; ✔️операції за участю провідних хірургів із Франції (у межах медичного партнерства між українськими та закордонними лікарнями); ✔️нові знання для сотень українських реабілітологів і хірургів. Пишаюся бути до цього причетною. І мала нагоду особисто привітати всю команду на відкритті львівського комплексу Superhumans, заснованого в колаборації з МОЗ України. 🏥 Тепер це повноцінне реабілітаційне містечко, до якого входить перший блок, відкритий на базі державної лікарні у м.Винники 14 квітня 2023 року, палатний фонд на 70 ліжок, хірургічне відділення з технологічними операційними, відділення відновлення слуху. Окрема подяка за це закордонним друзям центру, зокрема світовому лідеру протезування Ottobok і меценату Говарду Баффету. Цим вони не лише допомагають Україні, а й показують світові приклад людяності. Майбутнє ще амбітніше. Наступний Superhumans буде в Одесі, на базі Одеського національного медичного університету, за підтримки уряду Франції. Тут утілиться повний цикл допомоги для пацієнтів з ампутаціями: від протезування та реабілітації до реінтеграції у цивільне життя. Відкриття першої черги заплановане на 2025 рік. 🇺🇦 Це лише початок масштабування на всю країну. І це принципова позиція держави: допомога має бути доступною кожному і надаватися якнайближче. Нам важливо, щоб люди,які воюють, знали, що в разі травми їх пролікують і реабілітують якнайкраще. Пригадую, коли львівський центр планували, ми з його командою говорили про символічність назви Superhumans,що це наш новий суспільний договір: українці не жертви, а супергерої. І замість обмежених війною можливостей набувають суперсил. Тепер це справді так. Усі, хто тут лікується чи працює, відновлюється чи відновлює інших, без перебільшення, суперлюди, які роблять такою всю країну.
5,872 60
12 days ago
📍 Львів, узяла участь у відкритті освітнього фестивалю «Вчителі майбутнього». Тема цьогорічного заходу: «Сила освіти під час війни». Зазначила під час виступу: те, що в нашій країні попри війну триває звичний шкільний процес, – це і є шлях до майбутнього. Бо наші діти планують, мріють, розвиваються. Отже – розвивається і зростає країна. 🇺🇦
4,212 59
13 days ago
👩‍🏫 Вчитель, який проводить урок із підвалу, під обстрілами,– уже такий же символ нашої оборони, як і військовий на передовій, як рятувальник на місці обстрілу. Кожна вчительська історія зараз – унікальна, драматична й заслуговує на те, щоб бути розказаною. Як-от історія Лариси Фесенко, яка пережила 45 діб російських катівень і після деокупації повернулася до рідної школи на Харківщині. Або Івана Верещаки з Херсонщини, якого окупанти шантажували життям його власних дітей, але так і не примусили до співпраці. Кажуть, учитель повинен бути прикладом. Тисячі вчителів уже є таким прикладом для своїх учнів. 🤝 Подякувала освітянам – учасникам найбільшого в Україні освітнього фестивалю «Вчителі майбутнього», який відбувається у Львові, не тільки як перша леді – як мама школяра, яка добре розуміє, як складно провести урок, мотивувати, підтримати, коли загарбник цілеспрямовано цьому перешкоджає. Фестиваль уже вчетверте проводять ГС «Освіторія» @osvitoria_official (дякую її очільниці Зої Литвин за запрошення!) та Холдинг емоцій «!FEST». У програмі заходу – понад 100 подій, панельних дискусій, презентацій, лекцій, майстер-класів. Серед учасників та учасниць – учителі та адмінпрацівники шкіл різних форм власності, типів навчання, представники державних установ, зокрема Міністерства освіти і науки України, EdTech-підприємці, лідери громадської думки, представники українських та міжнародних громадських організацій. 👉 На всіх міжнародних зустрічах наголошую, що відбудова України починається з відновлення сил і снаги кожної нашої людини. А вчителі вже це роблять щодня,відновлюючи віру дітей у майбутнє, у світ, показуючи їм перспективу. Надихають їх своєю стійкістю, а через учнів – і їхні родини, отже, і всю країну. «Вчителі майбутнього» – це і є наші сьогоднішні вчителі. Здоров’я й безпеки кожному й кожній, хто має зараз силу, сміливість і любов навчати.
5,524 65
13 days ago
👥 83% українців вважають безбар’єрність новою цінністю для суспільства. Йдеться, звісно, не лише про фізичні перепони, а й про перешкоди в роботі, навчанні, дозвіллі, взагалі в повноцінному житті. Українці кажуть: щоб створити справжню доступність і комфорт для всіх, слід зосередити увагу на зміні поведінки людей (так вважають 34% опитаних),створенні адаптованого середовища (32%) та забезпеченні доступності освіти й робочих місць (22%). При цьому 24% респондентів (на 14% більше, ніж перед російським вторгненням) уже долучаються до усунення бар'єрів. Тобто наше суспільство не лише цінує безбар’єрність, а й готове діяти для її досягнення. 📢 Такі результати опитування громадської думки, проведеного Центром соціальних змін та поведінкової економіки за підтримки Дитячого фонду ООН (ЮНІСЕФ) @unicef_ukraine і Експертної ради з комунікацій безбарʼєрності за методологією та аналітикою Advanter Group та Gradus research. Разом із Прем’єр-міністром Денисом Шмигалем та представниками міністерств, які відповідають за реалізацію заходів Національної стратегії створення безбар’єрного простору в Україні, брала участь у презентації результатів. Тепер уже завдання посадовців усіх рівнів і міністерств – не втратити цю небайдужість суспільства, а ще краще – примножити її. Для цього треба комунікувати з людьми, пояснювати свої дії та чути потреби. 🫂 Україна у своїй обороні також відстоює цінності, як-от свобода та життя. Серед них і можливості. Можливість працювати, навчатися, бути рівним у власній країні. Все це і є безбар’єрність. І вона потрібна не лише пораненим і людям з інвалідністю. Вона потрібна кожному, щоб почуватися комфортно та вільно.
5,464 98
14 days ago